LG Optimus One (LG P500)

  • Martin Hombauer 09.02.2011 - 15:10

    ahojte potrebovala by som poradiť ,optimus mám asi rok a zatial všetko fungovalo bez problémov až do teraz ..vybil sa mi a tak som ho vybitý pripojila na nabíjačku a namiesto ikony nabíjania sa mi zobrazila žltá obrazovka s nápisom "núdzový režim" ..neviem s tým pohnúť..diki

  • anonymous04.03.2011 - 22:38 Trvalý odkaz

    AtomX: Stým že Orange kazí s tým svojim upravovaním mobily úplne súhlasím. Predtým som mal Nokiu E51 a pokiaľ v nej bol ORANGE upravený soft tak stále mrzla a blbla . Dal som ju do servisu a žiadal originálny soft . Po presmažení softu telefón začal pracovať normálne. Podobne je to aj s týmto mobilom Orange tam upravil soft a tato verzia 10r je skutočne len „poopravované chyby „. Ten kto má tento mobil od ORANGE tomu vrele odporúčam si ho aktualizovať mne to osobne pomohlo . Telefón už šľape ako má.

    anonymous04.03.2011 - 22:40 Trvalý odkaz

    AtomX: GPS nepotrebuje internet. Akurat musis mat nainstalovaný iny softver ako je v mobile napriklad SYGIC

    anonymous06.03.2011 - 17:23 Trvalý odkaz

    Thomas: Ahoj AtomX ja by som mal tiez zaujem preinstalovat soft v tomto mobile pretoze ho mam tiez od orangu a sem tam zamrza mohol by som si to aj sam preinstalovat alebo len v servise by mi to spravily ?ak ano ako si ho sam preinstalujem?a este jedna otazka zevraj sa tam da aktualizovat divx a cez stranku neviem ako

    anonymous07.03.2011 - 13:31 Trvalý odkaz

    mrk: Prosim Vas,funguje na tomto fone angry birds?? Alebo je slaba RAMka ci procesor?Vdaka!

    anonymous07.03.2011 - 20:46 Trvalý odkaz

    mato: ale pozri aku cenu ma samsung a aky tam je procak, o polovicu viac ako LG (hlavne cena)

    anonymous08.03.2011 - 15:43 Trvalý odkaz

    Miki: To mi je uplne jasne, ze CPU a cena sa pri tychto dvoch typoch porovnat neda. Ale ako ukazka pre tych co sa tu stale vypytuju, ze ktory je lepsi to je myslim uplne motivacne Video :)

    anonymous09.03.2011 - 08:17 Trvalý odkaz

    Miki: angry birds funguje bez problemu.

    anonymous09.03.2011 - 13:52 Trvalý odkaz

    ferineveri: Pri výbere mobilu ide u mňa aj o "mobilnosť", nie len výkon a víťazstvá v testoch.Musí sadnúť do ruky a netlačiť vo vrecku.A ešte pre mňa veľmi dôležitá vec, musí hlasno vyzváňať.A cena? Tak tá je v dnešnej dobe najdôležitejšia.Myslím si že pre každého.

    anonymous09.03.2011 - 14:58 Trvalý odkaz

    John Ellenwood: ty deges z kereho zapadakova si ty ? uplne si trapny ked na ten telfon nemas tak tu nepindaj lebo si ta pristavim osobne !!!

    anonymous10.03.2011 - 19:44 Trvalý odkaz

    AtomX: Aktualizovat telefon je jednoduche. Treba si nainstalovat LG PC SUITE a tam dat vyhladat aktualizacie. Po najdeni aktualizacii treba na nu kliknut a ostatne uz ide same. Je to jednoduche.

    anonymous10.03.2011 - 19:46 Trvalý odkaz

    mato: aku vydrz baterky ste dosiahli s tymto telefonom? da sa dosiahnut aj niekolko dni? tak 4-5?

    anonymous11.03.2011 - 13:19 Trvalý odkaz

    John Ellenwood: ty si z jaskyne ? tebe len ozaj dat do paprč nokiu 3310 !!!!

    anonymous11.03.2011 - 15:36 Trvalý odkaz

    mato: ked chces byt za mudreho tak by si mal mudro odpovedat a nie ako nejaky zasran, inak ta o odpoved nikto neprosil

    anonymous11.03.2011 - 16:09 Trvalý odkaz

    tomas: Pri update na novu verziu software telefonu (stara V10a)v programe LGMobile update aplikacia zlyhavala pri 24% potom 8% a stale to vyzadovalo odpojenie USB kabla, vytiahnutie baterky a restart telefonu. Ked som to urobil asi 3x, telefon uz nejde zapnut. Co sa mohlo stat? Co s tym mam robiť?

    anonymous15.03.2011 - 21:53 Trvalý odkaz

    AtomX: Tebe uz pomoze len servis ...

    anonymous16.03.2011 - 11:24 Trvalý odkaz

    david: poradte mi mam si vybrat orange san francisco alebo lg p500?

    anonymous19.03.2011 - 22:47 Trvalý odkaz

    zuffik: ako na tom idu hry, napr. dead space (a teda ci vobec take idu) :D

    anonymous20.03.2011 - 15:14 Trvalý odkaz

    imino: vie mi niekto poradiť či na LG P500 Optimus one ide navigácia aj bez pripojenia na internet. Ak áno poraďte mi postup. Vďaka

    anonymous20.03.2011 - 23:22 Trvalý odkaz

    ferineveri: Treba nainštalovať offline navigáciu a je to. Daj si vyhľadať nejakú a porovnaj ktorá ti bude viac vyhovovať alebo ktorá má lepšie mapové podklady.V našich končinách asi najviac používaná je Sygic Aura od SK firmy alebo Garmin.Ale určite ich je omnoho viac len ja ich moc nepoznám a ani nepotrebujem.

    anonymous21.03.2011 - 09:50 Trvalý odkaz

    hellwet: ako nahradny mobil by plne stacil lenze za nahradny mobil 210€ neni trochu moc?

    anonymous23.03.2011 - 16:58 Trvalý odkaz

    Marek_PD: Práve včera som robil tento update. Môj postup: Najskôr som si zaktualizoval PC SUITE, objavila sa tam aktualizácia.
    Až potom mi korektne rozbehlo aktualizáciu SW na novšiu verziu. Odporúčam zálohu kontaktov na SD kartu, pre istotu. Ja som SD neodpájal pri aktualizácii. Pri cca 24% aktualizácie mi dalo hlášku "prerušenie spojenia s MT, odpojte kábel a batériu". Mal som z toho obavu, lebo mi svietil na žlto v Emergency mode a vtedy by sa mobil odpájať nemal. Ale iná možnosť nebola. Po zapnutí mi zostal svietiť na znaku Orange a dosť... Pot ma zalial, ale napichol som ho zase dal aktualizovať ešte raz tam kde to skončilo a chytil sa. Už mi ho na druhý pokus zaktualizovalo a nič sa v telefóne nezmenilo ani nič nezmizlo.
    Teraz pevne verím, že mi to nemilé odpájanie SD karty a mrznutie táto verzia odstráni. Ak áno, Optimus bude bez chyby a nebanujem ani sekundu, že som si ho vzal.

    anonymous23.03.2011 - 20:43 Trvalý odkaz

    kubikoo: No aktualizoval som to, pri spúšťaní telefonu nejaké tie 2 minúty spúšťalo pri logu android, ale nakoniec nabehlo. Z micro-sd nevymaže aktualizácia nič, ale kontakty áno, preto treba zálohovať (mala by nabehnúť ponuka zálohy pri aktualizácií)Verzia V10R, dúfam, že nesklame, potom fakt lg500 až na foťák a priemernú výdrž batérie nemá chybu. Za tie peniaze.... :)

    anonymous24.03.2011 - 09:36 Trvalý odkaz

    ferineveri: neviem čo máte všetci s tou zálohou kontaktov. veď máš Android a google účet. na net musíš ísť tak či tak. čo ste spadli z jahody? spravím si ju maximálne raz na kartu, aj tak bude o mesiac už stará. ale s googlom sa synchronizuje po každej zmene. či v mobile alebo na gmaily.dovi dopo a zálohujte aj to v akej polohe ste ho mali pred updatom. to google nevie :-)

    anonymous25.03.2011 - 07:54 Trvalý odkaz

    let: ked dam letovy rezim na lg p500 a rano letovy rezim vypnem, nepripoji phone na siet.a pri vyhladani sieti automaticky tam pritom su. Avsak ani pri tomto vybere sa nechce telefon pripojit- "momentalne nie je mozne pripojit sa k sieti". Ide o o2. Pomoze iba to, ze telefon uplne vypnem a opatovne zapnem.Neviete co to moze byt? Okrem toho ma to stale hadze to roamingu t-mobile aj ked nastavim iba siet O2..:-( Kto pomoze? Vdaka.

    anonymous25.03.2011 - 22:34 Trvalý odkaz

    ferineveri: videl som to už. treba dvakrát za sebou dať vyhľadať sieť manuálne a potom pustí potvrdiť.a je to asi v každom Androide 2.2

    anonymous26.03.2011 - 13:38 Trvalý odkaz

    Alka21: nevedel by mi niekto poradiť či je v telefóne možno zobraziť len kontakty na sim karte alebo kontakty v telefóne.. lebo teraz ich tam mám po dva krát.. díky

    anonymous28.03.2011 - 00:50 Trvalý odkaz

    AtomX: Jasne ze sa to da vypnut.Moznosti/konta

    anonymous28.03.2011 - 10:40 Trvalý odkaz

    AtomX: Ľudia vie tu niekto ako sa da s týmto telefónom urobiť VIDEOHOVOR ??????

    anonymous28.03.2011 - 17:05 Trvalý odkaz

    mato: zdravim vas, mam P500ku zhruba 5 dni a co sa uzivania tyka som nadseny, o to viac som ale zostal sklamany, ked som v pravom hornom rohu zbadal prach. Po kratkom surfovani vysvitlo ze je to HLAVNY problem tohto modelu. Ludia po celom svete sa stazuju na prach pod sklom dysplaya...dokonca po uznanych reklamaciach a vymenenom mobile sa to notoricky opakuje. Je to super telefon, ale toto je dost vazny problem a LG s tym by malo nieco robit...

    anonymous29.03.2011 - 00:17 Trvalý odkaz

    AtomX: Ja ziadny prach pod sklom nemam....... a to ho mam 4 mesiace.

    anonymous29.03.2011 - 01:39 Trvalý odkaz

    peter: mne aktualizovalo z 10a na 10q nemam znim ziaden problem uplna spokojnost nadhera len sa nedaju posielat mp3

    anonymous29.03.2011 - 11:36 Trvalý odkaz

    dusan: zdravim vas, da sa na tom pisat aj so stilusom?mal som sam s8000jet a tam sa pisalo velmi dobre s perom, neskor som mal kratku dobu spicu a tam bol stilus bez reakcie. a LG ako take nikdy neboli kvalitne skor trendovky co dobre vyzerali, plati to aj u androida, ci je to iba o sile stroja a android je v kazdom rovnaky a tak ak sa uz rozhodneme pre android, je to uz iba vec vkusu? dakujem za info

    anonymous29.03.2011 - 12:31 Trvalý odkaz

    ferineveri: to či sa dá písať stylusom na displej nie je vecou značky, kvality či nekvality prístroja. je to v použití technológie displeja. LG Optimus One má kapacitný displej t.z., že sa dá ovládať v zásade len dotykom prsta, kde sa využíva elekrtický náboj medzi prstom a samotnou plochou displeja. existuje aj špeciálny stylus na ovládanie kapacitných displejov, ale nie som si moc istý, či by si to chcel. nie je celkom rozšírený u nás. druhý typ displeja je odporový, a ten má aj Samsung s8000 čo spomínaš, a teda dá sa ovládať ako stylusom, prstom aj inými predmetmi. tam stačí len tlak na dané miesto na displeji. ale myslím si, že písanie na LG OO je v pohode ak nemáš prsty ako drevorubač :)

    anonymous30.03.2011 - 15:35 Trvalý odkaz

    lp: uhm, ja tam ma tiez prach:-( neviem ci sa s tym da nieco robit

    anonymous30.03.2011 - 15:37 Trvalý odkaz

    lp: mna by docela zaujimalo, ci sa daju nej vypnut predvolene aplikacie.Nebavi ma to stale killovat. Facebook nepouzivam, to iste twiter. Je to otravne a potom mrzne pri hrach.

    anonymous31.03.2011 - 14:43 Trvalý odkaz

    mm: co vsetko potrebujem nastavit v tomto telefone aby som mohol stahovat aplikacie z android maretu? okrem pripojenia na wifi a vytvorenia gmail uctu? aktualizacie mi robi, ani s nacitanim stranok nemam problem, ale to stahovanie z marketu nie a nie zacat

    anonymous01.04.2011 - 15:13 Trvalý odkaz

    kubikooo: mm: a dávaš tie povolenia pred sťahovaním typu: úplny prístup na internet a pod? lp: nastav si v task killeri intenzitu uzatvárania aplikácií

    anonymous01.04.2011 - 15:50 Trvalý odkaz

    mm: ano, vsetky tie povolenia schvalujem, do marketu sa dostanem, a mozem aj spustit stahovanie len ked to zacne tak stale pise len ze stahuje a nic sa nedeje, myslel som ze to chce len cas ale neverim ze tie aplikacie sa stahuju nenormalne vela minut az hodin

    anonymous02.04.2011 - 18:33 Trvalý odkaz

    david: mam ho a je dobry hlavne na surfovanie po nete, a android 2.2 je super

    anonymous02.04.2011 - 19:06 Trvalý odkaz

    proste_ja: Zdravim Vas,ma niekto k dispozicii odkaz na stiahnutie PC Suite.Telefon obcas zamrzne a tak by som chcel skusit tel.aktualizovat.ALebo ak vie niekto poradit "blbemu" mam prvy telefon s androidom,tak mu budem vdacny

    anonymous03.04.2011 - 00:51 Trvalý odkaz

    kubikooo: proste ja: pohľadaj na forach a na odkazy typu rapidshare, ja som to tuším sťahoval cez torrent, malo to niečo vyše 100 mb, ak si trošku antitalent technický, čo som ja tiež, a nezvládal by si tu aktualizáciu tak napíš, ale naviguje ťa to fajn

    anonymous03.04.2011 - 10:06 Trvalý odkaz

    ferinever: táto verzia sa nachádza mimochodom na pamäťovke čo je k mobilu pribalená. a je aj na stránke LG v podpore
    lg.com/sk/support/mc-support/mobile-phone-support.jsp

    anonymous06.04.2011 - 17:19 Trvalý odkaz

    thomsd: Ahoj momentalne zijem v Dallase ale chcel by som sa opytat ako si nastavim pozadie na celu obrazovku ale iba na jednu nie aby sa to roztiahlo na vsetkych 5 obrazoviek

    anonymous07.04.2011 - 22:20 Trvalý odkaz

    jozo: no neviem nikto pise ze je dobry mne sa moc nezda napr navigaciu nemozem spustit zapnem wifi alebo dam ces satelit GPS a stale mi vypisuje ze hlada polohu no neviem vie mi s tym niekto pomoct????piste pls na email

    anonymous08.04.2011 - 22:54 Trvalý odkaz

    thomas: no jozo mas pravdu ani ja mne sa moc nelubi a je oničom ten telefon kebyze viem s kupou by som pockal a kupil by som si HTC

    anonymous09.04.2011 - 13:49 Trvalý odkaz

    kubikooo: ak máš orange, treba si zavolať na orange infolinku a aktivovať dynamickú ip adresu, mne to tiež nešlo cez 3G, iba cez wifi. Neviem prečo tú ip adresu nedávajú ako samozrejmosť, stojí to nejaké 3 €, potom ti už bude fachčiť úplne všetko

    anonymous09.04.2011 - 14:16 Trvalý odkaz

    thomas: kubikoo ocem trepes prosimta ? citujem:ak máš orange, treba si zavolať na orange infolinku a aktivovať dynamickú ip adresu, mne to tiež nešlo cez 3G, iba cez wifi. Neviem prečo tú ip adresu nedávajú ako samozrejmosť, stojí to nejaké 3 €, potom ti už bude fachčiť úplne všetko

    anonymous09.04.2011 - 21:40 Trvalý odkaz

    kubikooo: jozovi nejde navigácia, typujem že mu nejde aj čosi iné, alebo nemá povolné tie siete - logo satelitu. Thomas, tebe som vlastne nič nepísal, ale ked už tak, tak za tú cenu nič lepšie nekúpiš, najlepší pomer cena/výkon, htc sú super, to je jasné ale ked už, tak vyššiu radu nie také ako wildfire a pod.