LG Optimus One (LG P500)

  • Martin Hombauer 09.02.2011 - 15:10

    ahojte potrebovala by som poradiť ,optimus mám asi rok a zatial všetko fungovalo bez problémov až do teraz ..vybil sa mi a tak som ho vybitý pripojila na nabíjačku a namiesto ikony nabíjania sa mi zobrazila žltá obrazovka s nápisom "núdzový režim" ..neviem s tým pohnúť..diki

  • anonymous11.12.2010 - 22:07 Trvalý odkaz

    tomas: tak hry barz nemusim ak zaram siale tak vies tahaky a take:) nejake zeby somho aj vyuzil....

    anonymous12.12.2010 - 05:34 Trvalý odkaz

    Tomi: no tak po cca. mesiaci pouzivania mozem len doporucit, nezamrzol ani raz, 4GB karta, a vobec som ho nesetril(!), je ROOTnuty, kopec predinstalovanych aplikacii som zlikvidoval resp. upgrade-ol (market, youtube...) Appplanet je zakladom vsetkeho :-) SetCPU mi podla profilov/stavu nastavuje CPU, facebook, icq, email (nie gmail), LauncherPro miesto LG launchera je super vec atd atd...

    anonymous12.12.2010 - 11:59 Trvalý odkaz

    ferineveri: neviem prečo by trebalo stale upgradovať na novšiu verziu ak všetko ide. nebude ani jeden mobil taký aby sa dal donekonečna upgradovať.väčšina ich je takých že jedenkrát a dosť.načo by potom boli výrobcovia mobilov. stačil by len nový soft a starý mobil a vybavené.takže ani ten samsung nad ktorým rozmýšľaš určite neponúkne upgrade na 2.3 verziu lebo nespĺňa hardwarové požiadavky systemu.ja mám zatiaľ symbian 3 roky a tiež som len updatoval firmaware a úplne to stačí.všetko ide ako má tak nič viac nepotrebujem.kúp nexus a budeš mať možno o dva upgrady naviac.

    anonymous12.12.2010 - 13:08 Trvalý odkaz

    AtomX: TAk pozor LG p500 ma verziu 2.2 a nie 2.1 ako to tu naznacuje FERINEVERI a vôbec tu neni potreba upgradovat ho na verziu 2.3 nemam ten pocit ze by to bolo potrebne pretoze co som zatial skusal tak vsetko chodi v pohode a bez sekania.

    anonymous12.12.2010 - 13:28 Trvalý odkaz

    AtomX: Co sa tyka baterky tak jej vydrz je podla mna super ma kapacitu 1500mA co je max co sa dnes dava do mobilov a mne vydrzi by beznom pouzivani surfovanie cz wifi na nete. telefonovanie a "hranie" sa s telefonom 3 dni . Predpokladam ze keby sa s nim len nelefonovalo tak vydrzi 4 dni. Jasne ze treba trochu pracovat aj so softom a mat nainstalovanu aplikaciu napr.: Advanced Task Killer a tam mat zapnute aby pri nepouzivani WI-FI ,Bluetooth ich vypol...pretoze najviac cucaju baterku.

    anonymous12.12.2010 - 14:02 Trvalý odkaz

    ferineveri: úísal som o samsungu galaxy 3

    anonymous12.12.2010 - 16:29 Trvalý odkaz

    aragorn: zakze tomas urcite LG P500...

    anonymous12.12.2010 - 23:17 Trvalý odkaz

    tomas: a ten program Advanced Task Killer je free??? a baterka ze dlho vydrzi hej?

    anonymous13.12.2010 - 13:46 Trvalý odkaz

    AtomX: Ano program Advanced Task Killer je free. Baterka v pohode 3 dni ked som sa s nim hral ale budme realisti ked zapnes Wi-fi na cely den tak telefon umre tak po 12 hoodinach (to len odhadujem nemam to vyskusane). Dnes som skusal citatelnost displeja na priamom slnku Optimus one verzus Orange Boston . Optimus na tom bol citelne lepsie citatelnejsi.

    anonymous13.12.2010 - 14:25 Trvalý odkaz

    tomas: fakt nevie ci Samsung galaxy i5801 / LG Optimus One P500

    anonymous14.12.2010 - 05:18 Trvalý odkaz

    ferineveri: ktorý sa ti viac páči ten si zober bez toho, že by si porovnával aj tak takmer rovnaké parametre.Moja voľba by bola LG.

    anonymous14.12.2010 - 08:34 Trvalý odkaz

    AtomX: K tomu Ti napisem len jedno LG rozliško 320 x 480, SAMSUNG 240 x 400 uz tych 320x480 je na hrane idealne by bolo 360 x 640. Mne by to dost vadilo hlavne ked prezeras web tak to dost vidiet na malych pismenach

    anonymous14.12.2010 - 12:48 Trvalý odkaz

    jozef: @Atomx: Android "nepozna" screen 360x640 (to je typicky Symbianovske rozlisenie). Pre Android je stale HVGA 320x480 povazovane za standard a vyvojari ladia aplikacie hlavne na tento screen a este na WVGA 480x800. Takze neodporucam kupovat nic mimo tychto dvoch screenov. Mozete mat problemy s niektorymi aplikaciami na Samsungoch s 240x400, respektive aj HTC Wildfire s 240x320.

    anonymous14.12.2010 - 18:30 Trvalý odkaz

    AtomX: takze baterka je v pohode hej ked budem napr ze poslem 2smky volam tak 5minut a na na nete budem dokopy tak2hodky???? nevybije sa mi za 1 den ne????

    anonymous14.12.2010 - 19:40 Trvalý odkaz

    matis: caute chcel by som sa opytat ako sa daju posielat pesnicky cez bluetooth::???...lebo kamarat ho ma a ja som to nrmohol najst

    anonymous14.12.2010 - 23:20 Trvalý odkaz

    vikinkqa: plss poradte mi....nwm sa rozhodnut medzi tymto LG a Sony Ericsson Vivaz...ktory je lepsi??

    anonymous14.12.2010 - 23:38 Trvalý odkaz

    Stano: Zvoni na tom LG optimus one budík ked je vypnutý mobil?

    anonymous14.12.2010 - 23:38 Trvalý odkaz

    majco: AtomX:Pri Tvojom popise použitia ti vydrží 100% 2-3 dni (to hovorím z vlastnej skúsenosti).
    Vikinkqa: jednoznačne ti odporúčam LG OO - je to premakaný tel. (ŠTATISTIKY hovoria že len za 4O dní sa ho predalo 1 milión kusov,teraz to súuž dva melóniky, a plán je 10 mil.).Mobil za tú cenu proste nemá chybu či už po stránke SOFTU alebo HARDVARU. Úplne NAJ je na ňom GPS prímač,jeden z najlepších.

    anonymous14.12.2010 - 23:41 Trvalý odkaz

    bfarkas: urcite ze tento...ma to android, lepsi procesor, lepsia ram, graficky chip....ked chces telefon s lepsim fotakom tak zober vivaz...ale tento nema tiez zly fotak...ja by som bral LG Optimus One P500

    anonymous15.12.2010 - 09:52 Trvalý odkaz

    AtomX: SOny Ericsson Vivaz ma velmi slaby snimac GPS napr. v Blave prakticky nepouzitelny . Je tam stary soft . LG ma ANDROID 2,2 neni o com ... Vivaz nema ani dotykový (kapacitný) displej, A co som o nom cital tak je aj dost kazovy.....

    anonymous15.12.2010 - 18:58 Trvalý odkaz

    tomas: AtomX sory som kopiroval tvoje meno a dalo mi ako moje meno...
    majco to pisal simne ne???:) takze mi vydrzi dlho hej? a ako toje z adobe flash player? ze stym ma problemy

    anonymous15.12.2010 - 19:04 Trvalý odkaz

    milos: mal som ten telefon. prve reakcie super, krasa avsak dokial mi nezacal blbnut. zasvietila sa spustacia obrazovka androidu a zacali svietit tlacidla. poslal som to na reklamaciu ktoru mi zamietli koli mechanickemu poskodeniu. lebo jeden roh bol oskrety. A pritom tuto zavadu ma kopec ludi z ceska a slovenska ale proste ked mas oskrety mobil tak ich nic viac nezaujima, pada ti zaruka a aj keby bola chyba sposobena vadou pristroja tak nic nezmozes. Koli tomuto LG uz nikdy viac!!! Mal som nokiu ktoru pouzivam piaty rok, popadala na zem kopukrat a nic jej nieje. Nokiu 5800 som reklamoval 2 krat tiez bola troska poskrabana povrchovo a reklamacie v absolutnom poriadku pre spokojnost zakaznika.ale nastvalo ma ked sa mi LG po dvoch tyzdnoch pouzivania pokazil.

    anonymous16.12.2010 - 10:03 Trvalý odkaz

    jozef: Na blbnutie sa stazuju hlavne Cesi co brali tento mobil z Vodafone. Ten ma vlastnu verziu ROM a to je vraj pricina. Tvoj kus bol od operatora alebo z volneho predaja? S tym servisom to je fakt drzost. Dufal som ze sa LG zlepsilo, ved napriklad k svojmu prvemu Androidovemu telefonu nevidali ziadny update, ale ak bude ich pristup k zakaznikovi nadalej takyto arogantny (podpora a servis), tak sa im radsej vyhnem.

    anonymous16.12.2010 - 11:53 Trvalý odkaz

    ferineveri: Na to aby vám menili kus za kus treba aby na to výrobca mal.A takisto na uznanie každej reklamácie.Bolo dosť drzé neakceptovať trochu odratý roh mobilu.S tým som sa ešte nestretol.Dúfam že to bola výnimka lebo už ho mám objednaný.

    anonymous16.12.2010 - 21:43 Trvalý odkaz

    GABON: Čafte, mám jeden problém. Mobil aj všetky aplikácie bežia v pohode,ale, vždy po nejakom čase mi ako keby vypne simku. A musím vypnúť a zapnúť fon a až potom znovu naskočí. Neviem, či je to problém s fonom alebo je niečo so simkou. Neviete poradiť ? diky za odpovede :)

    anonymous16.12.2010 - 22:42 Trvalý odkaz

    AtomX: treba riesit SIM a s tymto som sa stretol pri NOKII a bolo to v sim karte

    anonymous17.12.2010 - 19:15 Trvalý odkaz

    kiwi: tak baterka ziadna slava....ale moj oco vola tak 3 hodiny denne....nabija kazdy den....

    anonymous17.12.2010 - 19:19 Trvalý odkaz

    vikinkqa: diksss za radu....tak ked hovorite tak bude asi lepsi...a aka je vydrz baterky?? a som sa docitala ze mrzne....je to pravda??

    anonymous17.12.2010 - 23:57 Trvalý odkaz

    tomas: mas pravdu nic moc velky zrut to je....

    anonymous18.12.2010 - 14:45 Trvalý odkaz

    Jozef: Sygic Mobile Maps 2010 - stiahol som si tento GPS, ale mám jeden problém som asi antitalent :) ja neviem ako ho mám dostať do mob.. ZapnemLen Mass storage hej zobrazí sa mi v PC okno ale kam ho mám dať uložiť ja som to všeliako skúšal a nič stále ho potom neviem nájsť v mobile určite to robím zle poprosil by som kto by mal trpezlivosť mi poradiť alebo napísmenkovať sem postup ako to uložiť a spojazdniť bol by som mu veľmi vďačný :) u mna už normálne skončila trpezlivosť :) ja to neviem :( a apropó program PC SUITE IV k tomuto mobili funguje? mne ho nevie nájsť stále vypisuje že pripojenie nenašlo tak pracujem cez Len Mass storage

    anonymous18.12.2010 - 21:37 Trvalý odkaz

    AtomX: No podla mna ked sa chces dostat ku softveru co mas na karte tak musis si nainstalovat z marketu soft na spravu suborov .. ja mam vyskusany soft ASTRO. A co sa tyka toho softu PC SUITE IV ja sa tiez neviem pripojit prave som to sem chcel hodit na sklo . Ak mate s tym niekto skusenosti tak napise prosim postup ako alebo kde sa nastavuje telefon tak aby sa automaticky nepripajal telefon ako pamätovy disk ale aby sa dalo vybrat ze ako sa ma pripojit.

    anonymous18.12.2010 - 22:24 Trvalý odkaz

    majco: JOZEF: Potrebujes stiahnut z MArketu ASTRO (spravca suborov - aby si potomvedel spustit instal Sygicu). Na pametovu kartu si nahraj 3 adresare Maps,Drive,Res (musis ich nahrat priamo na pametovu kartu na najvysiu uroven - teda nebudu v ziadnom adresari) a potom tiez nanajvysiu uroven nahraj aj subor instal sygicu pre android. Ked to vsetko bude tak spusti instal cez astro a navigacia bezi, ale treba licenciu ale to ti zrejme vies a aj si zohnal.
    Pre istotu davam link na forum sygicu: http://www.symbianmania.sk/forum/viewtopic.php?f=119&t=8506&sta…

    anonymous19.12.2010 - 11:17 Trvalý odkaz

    bufu: asi moja otazka bude zniet blbo, ale nevadi, potrebujem to surne vediet, chcela som si tento telefon dnes vybrat a v pomaranci mi povedali, ze pokial si k nemu nezoberiem aj datovy balik, ze mi je uplne zbytocny lebo, ze ani ku kontaktom sa nedostanem bez pripojenia...co je na tom pravdy? bez pripojenia mi je vlastne ten telefon uplne na nic a nemozem ani volat pokial neviem to cislo naspamat??? tak som odisla, ze si to este premyslim a poradili mi radsej nejaky telefon so symbianom, tak teraz neviem...pls poradte mi, ze co mam urobit a ako to vlatne je, lebo som to asi cele zle pochopila :/

    anonymous19.12.2010 - 14:27 Trvalý odkaz

    majco: ja homamtiez bez datoveho baliku, a uplne v pohode.Kontakty nakopirujes zo sim. Akurat by si si mala vytvorit gmail ucet lebo ked sa pripojis cez wifi a budes chciet stahovat programycez market (soft v mobile) tak treba gmail ucet (ale treba ho na viacej veci). Takze v pohode aj bez netu akurat na uvod odporucam pripojenie na wifi nech na nacita konto na gmaili.

    anonymous19.12.2010 - 15:35 Trvalý odkaz

    bufu: dakujem velmi, toto som potrebovala pocut :) s wifi neni problem, to mam doma aj v skole. Len to, ze na kontakty potrebujem pripojenie na net sa mi zdalo fakt divne, ale vazne si mi pomohol :) este raz dakujem :)

    anonymous20.12.2010 - 11:40 Trvalý odkaz

    Giorgio: LG potvrdila update na Android 2.3

    anonymous20.12.2010 - 14:03 Trvalý odkaz

    ferineveri: čo sa týka PC Suite IV tak vyskúšaj Nastavenia/Aplikácie/ Vývoj/Ladenie USB.som teraz v práci takže nemám to ako vyskúšať.

    anonymous20.12.2010 - 14:23 Trvalý odkaz

    AtomX: Forineveri diky za radu skusim...

    anonymous20.12.2010 - 23:15 Trvalý odkaz

    ferineveri: no pozeral som dnes v obchode Samsung G3 a tam to bolo v Nastavenia/Informácie o telefóne/Nastavenie USB. no lenže tu táto položka chýba. t.z. že možno nový FW by to až mohol vyriešiť.

    anonymous20.12.2010 - 23:34 Trvalý odkaz

    AtomX: Mal si pravdu bolo to presne v tom dik za radu. Dokonca mi hlasi ze na telefon je aktualizacia softu akurat ked dam zalohovat data pred aktualizaciou tak mi napise ze Telefon neodpoveda. TAk neviem ci je rozumne aktualizovat bojim sa aby sa to niekde uprostred neseklo.

    anonymous21.12.2010 - 06:08 Trvalý odkaz

    Trescoox: Poradte mi, vela ludí na LG nadáva a neodporucuju mi tento mobile ale mne sa pači aj čo sa týka výbavy aj výzoru ale stále sa rozhodujem: LG optimus one, LG optimus, sony ericsson xperia x10 mini pro a samsung galaxy 3

    anonymous21.12.2010 - 11:30 Trvalý odkaz

    ferineveri: ja ho mám len pár dní,ale som s ním spokojný.hlavne kvôli konektivite,dobrému displeju(podsvietenie používam na 40% a stačí),hardwérové tlačítka,veľkosť...jediné čo sa mu dá vytknúť je slabá spolupráca s PC.mne napríklad v PC Suite IV nejde robiť nič.jedine ak ho pripojím ako veľkokapacitný disk.vtedy PC Suite ani nepotrebujem.foťák je podpriemerný a fotky tak akurát na MMS a prezeranie v mobile sú dobré.čo sa týka audio výstupu tak ten je super.basov je tam habadej.

    anonymous21.12.2010 - 20:00 Trvalý odkaz

    hovasty: zdravim da sa nastavit alebo je nejaka aplilacia na nastanie rychlej volby napr dam vytacat cislo stlacim dlhsie dvojku a vytoci mi to mamu a lebo nieco podobne.....

    anonymous21.12.2010 - 20:27 Trvalý odkaz

    ferineveri: Kontakty/vyber kontakt/menu tlačidlo - Nástroje/Rýchle voľby. to asi vsjo

    anonymous23.12.2010 - 01:02 Trvalý odkaz

    Jakub: je super vcera som si ho kupil ale je dost zloziti

    anonymous25.12.2010 - 15:13 Trvalý odkaz

    stylez: ahojte... nejde mi na nom Navigácia ... co mám spravit ?

    anonymous25.12.2010 - 22:58 Trvalý odkaz

    AtomX: zapni si GPS primac . Napis aky mas konkretny problem

    anonymous25.12.2010 - 23:02 Trvalý odkaz

    AtomX: Co sa tyka tej rychlej volby tak ja to mam vyriesene tak ze priamo na obrazovke mam vytiahnute priame volania na konkretne osoby. Je to vo forme ikony a mena len kliknes a priamo to toci konkretnu osobu. Urobis to takto : Podrzis prst na hlavnej obrazovke , potom das SKRATKY/PRIAME VYTACANIE a tam si uz vyberes konkretnu osobu.

    anonymous25.12.2010 - 23:12 Trvalý odkaz

    AtomX: Konkretna skusenost so sony ericsson xperia. Kolegovy po mesiaci klakla tak ju dal do servisu tam mu povedali ze je to softverom tak ho dal presmazit . Fungoval az po nainstalovanie prvej aplikacie potom znovu klakol tak druha reklamacia teraz uz ide ale signal ma na polovici stupnice takze totalna nespokojnost..... Vzdy sa najde z kazdeho druhu telefonu par kazovych a je uz len smola ked ho dostanes prave Ty !