Tungsten T3 alebo HP RX3715

  • 31 príspevkov
  • Pirmin 06.06.2005 - 16:57

    Caute.Neviete poradit.Chcem si kupit pda ale neviem sa rozhodnut medzi palm tungsten t3 a hp rx3715.Ktore je lepsie.Dik

    Odoslany z Nokia mobile phone

  • boto06.06.2005 - 18:36 Trvalý odkaz

    palm je stabilnejsi,ked chces ale hp tak kup hp 4700,je to vga a display ma ako platno.nie ako srcov alebo oldcidov looxik :lol: . ale vazne ja by som do non vga pda dnes nesiel.

    Odoslany z mobile device

    Marian07.06.2005 - 01:15 Trvalý odkaz

    Ber Tungsten. ja ti ho predam za 5Litrov.

    Odoslany z Motorola V3 RAZR Black

    aquila07.06.2005 - 03:06 Trvalý odkaz

    tungsten by som ti moc nepodurucal. je to na palm os, ta platforma je mrtva. radsej chod do HP, urobis lepsie. zvyni si hend na PPC. zbytocne by si si zvykal na palm os.

    ten system je uz docela mimo. ma zopar docela vaznych nedostatkov, ale celkovo asi najvacsi absolutna absencia multitaskingu. a pocitam ze to chces vyuzivat aj v spojeni s nejakym mobilom na internet. tak v takom pripade je palm absolutne nevhodny a PPC je v tomto daleko daleko lepsie. vsak pekne pouzitelnost reflektuje aj cenu za ktoru sa toho stroja chce zbavit atlis :)

    konkretne pri T3 je X problemov od problemov so sliderom (vysuvacia cast), digitizer, audiovystup etc etc

    alebo este lepsie, ako hovori boto, skus sa mrknut po VGA masinke.

    btw boto, palm os uz neni az taky stabilny ako byval.

    Marian07.06.2005 - 09:51 Trvalý odkaz

    chcem ho predat pretoze ho nepotrebujem a to uz dost davno. Ziadny problem so sliderom a podobne ptakoviny nemam. T3 je naopak super zariadenie s kovovym sasi a vybornym displejom. Mam v nom naj aplikaciu na ms office dokumenty Documents to go, pdf no problem. IM tak isto. Mplayer kt. prehrava skoro vsetko od mp3 az po full screen divx... atd atd.

    Odoslany z Motorola V3 RAZR Black

    Pirmin07.06.2005 - 10:05 Trvalý odkaz

    Uz som sa rozhodol pre hp.Budem to vyuzivat hodne v spojeni s mobilom na net.A ako som cital tak aj vydrz baterie je v hp lepsia.

    Odoslany z Nokia mobile phone

    Marian07.06.2005 - 12:52 Trvalý odkaz

    tak to si si vybral dobre :D

    Odoslany z Motorola V3 RAZR Black

    sagy07.06.2005 - 18:39 Trvalý odkaz

    Ked som kupoval 6230 tipek ju predaval lebo mal T3 a nemohol sa snou pripojit cez bt na net. Ale kde bol problem neviem.Displej mal fakt krajsi.Aj design.Ako bolo povedane ine ako PPC pda by som nexcel.Rx3715 je dost dobry stroj ale nepaci sa mi jeho hranaty dizajn.Inak som snim spokojny. 4700ka ma fakt supsr displej len je podla mna neprakticky velka. Inac stoja spominane iPAQy. moja 3715 ma stale ako novinka 16tis.
    To Atlis: Napis mi stav tej T3 na mail a niake blizsie info.Kamos zhana nieco lacnejsie tak mu poviem.

    aquila07.06.2005 - 18:45 Trvalý odkaz

    problem bol samozrejem v palme, ktory nedokazal doteraz vydat updatovany driver pre bezpecny BT. skratka aj support je na dve veci, HP uz rok dozadu vydal drivere

    2 atlis: blbost, native pdf si na tunsgtene nikdy neprecitas, tak neoblbuj neznameho :)

    Pirmin: inak dobre si urobil, HP & PPC je lepsi. T3 ma vazne zalostnu vydrz.

    boto08.06.2005 - 01:29 Trvalý odkaz

    srcu,je az na ten mierne nikotinovy nadych displaya - cinanek :lol:
    keby si videl ako mi dnes dell svietil na plne pecky podsvetenia - tak bila byla bila .
    bol ale na 230v
    to donou wtak, ja pdf precitamna dellisime len si ho prekonvertujem na ppc format :D
    inac .xls a .doc len sd card vsuvam do netobooka s ppc,teda nerobim AS a ani konverziu.
    .xls som mohol aj v 2002 ale .doc nie je.

    nuz ale srcu popravde ti poviem,foliu som na dell nedal do dnes a nech to nikoho na x50 v
    ani nenapadne spravit

    aquila08.06.2005 - 14:59 Trvalý odkaz

    boto ja viem ze na PPC nic konvertovat nemusis, ale na tungsten hej. tam ti nativne PDF neprecita ked sa rozkrajas.

    boto08.06.2005 - 15:08 Trvalý odkaz

    no wodnare,ty ma surprised,ze by mi zobrazil dell aj nativny pdf :o ,no skusim,

    Odoslany z mobile device

    Profile picture for user oltcit@orangemail.sk

    oltcit08.06.2005 - 15:46 Trvalý odkaz

    ----------------------------------------------------------
    srcu,je az na ten mierne nikotinovy nadych displaya - cinanek :lol:
    keby si videl ako mi dnes dell svietil na plne pecky podsvetenia - tak bila byla bila .
    bol ale na 230v
    ----------------------------------------------------------

    v zivote si nevidel zapnuty loox ,tak prosim ta netrep a ta tvoja biela nie je biela,ale modra :lol: a sam si priznal, ze po par minutach ta boleli oci z takeho jasu,skratka prvy dojem=uzas,ale neskor hlavybol :lol: a ja tiez nepouzivam plne podsvietenie,lebo je to neprijemne na oci a na priamom slnku to aj tak nepomoze,tam sa skor uplatni reflexna podkladova folia. Cize aby sme boli v obraze,jo brouku?

    --------------------------------------------------------
    nuz ale srcu popravde ti poviem,foliu som na dell nedal do dnes a nech to nikoho na x50 v
    ani nenapadne spravit
    --------------------------------------------------------

    Tak tomuto nerozumiem,staci ze sa rozculis nad citanim tohto prispevku,prskne ti slina na displej,zaschne,prejdes po nej stylusom,nalepi sa ti prasok na hrot a prask=skrabanec.Mam foliu a fakt kvalitnu Brando Ultra Clear a po cca 5 mesiacoch pouzivania v oblasti softklavesnice su vidiet stopy casto pouzivanych pismien :doubt: a okrem toho,riskovat poskodenie displeja,to sa rovna nove zariadenie,lebo jeho vymena pride na pekne prachy(a nejde ani tak o prachy ale o cas v oprave) Ak si narazal ale na znizenu citlivost po pouziti folie,to je pravda,ale s mojim novym domaurobsi stylusom ktory ma ostrejsi hrot je to parada.

    Sa priznaj,ze to nevies nalepit :D

    boto08.06.2005 - 16:44 Trvalý odkaz

    to oldcid,tak iste ako ty si nevidel della , modry nie je to je iste , foliu mi lepi zena to vies,ved na toshibe som ju mal. s tou foliu je tazke i to vies,pamatas sa coho som sa bal,len si zabudol.problem digitazera dellu.viem je to chyba della ale ak sa ti raz dostane folia medi ram a display,mozes ho vychodit.nuz som to tu verejne priznal :razz: je to na aximsite. atlisku a odquotujho,je starsi ako ja :lol:

    Odoslany z Sony Ericsson P900

    Marian08.06.2005 - 17:05 Trvalý odkaz

    ftaku, s tym tungstenom a 6230 si zaperlil. hadaj s cim som tungsten pouzival tri mesiace po K700i. update je daaaaaaavno aj na ine fony. tomu kto sa pytal na stav. je to normalne v baleni, mam k nemu dva stylusy.soft. kolisku. je rocny. ad pdf. no tak 15 sekund aplikacie ma fakt zabije. nativne pdf rad dnes skusim na svokrovom aceri n35...

    Odoslany z Motorola V3 RAZR Black

    sagy08.06.2005 - 18:19 Trvalý odkaz

    Videli ste new acer n50 ferrari edition.vyzera celkom pekne.neviete kolko budE stat?

    sagy08.06.2005 - 18:22 Trvalý odkaz

    Chcem kupit sc kartu do svojho pda.viete mi poradit co sa znacky a rychlosti tyka?rozmyslam nad 512 1GB.ake su teraz ceny?

    boto08.06.2005 - 18:54 Trvalý odkaz

    sc alebo sd card ? mam pretec sd 512 a 256 mb, ta drahsia stala tusim 1800- ,so sun disk som mal problemy -pomalsie cital najma ked bolo spustenych viac aplikacii

    Odoslany z Sony Ericsson P900

    aquila08.06.2005 - 19:51 Trvalý odkaz

    no wodnare,ty ma surprised,ze by mi zobrazil dell aj nativny pdf :o ,no skusim,

    Odoslany z mobile device

    http://www.adobe.com/products/acrobat/readerforppc.html

    cece vsak native pdf mi zobrazi aj moja 6630 :) btw. sony to vedeli, to len palmOne ma take o nicom masinky (ako ostatne vzy mal).

    vsak okrem palm pilota som nemal nic od palmu lebo vzdy mali na pikacu stroje oproti konkurencii aj vo vlastnom palm os kosiary.

    ad folia, ja som mal asi 12 PDA ktore som aj realne pouzival a na ziadnom som nemal foliu a ziadne nemalo doskrkany display.

    ono staci na ten display netlacit jak s nozikom (alebo nezamenit si nozik a stylus ako sa to podarilo kolegovi :D )

    atlis: cez T3 a nokiu 6230 neposles napriklad smsky. proste nemaju to doriesene. ale je fajn ze aspon driver na net vylepsili

    celkovo support od palmOne je uplne na pikacu.

    co sa karty tyka, sandisk je na pikacu. to je zname, pouziva 12bitovu zbernicu a ostany vacsinou pouzivaju 16 bitovu. vsak aj mmc su rychlejsie ako sandisk SD karty

    Profile picture for user oltcit@orangemail.sk

    oltcit08.06.2005 - 21:19 Trvalý odkaz

    to oldcid,tak iste ako ty si nevidel della , modry nie je to je iste , foliu mi lepi zena to vies,ved na toshibe som ju mal. s tou foliu je tazke i to vies,pamatas sa coho som sa bal,len si zabudol.problem digitazera dellu.viem je to chyba della ale ak sa ti raz dostane folia medi ram a display,mozes ho vychodit.nuz som to tu verejne priznal :razz: je to na aximsite. atlisku a odquotujho,je starsi ako ja :lol:

    Odoslany z Sony Ericsson P900

    vim
    pamatam
    nezabudol

    :D :D :D :D :D :D :D
    boto ale brando aspon nalooxa robi folie o nejake desatinky milimetra mensie ako je rozmer ramu a folia sa tak nedostane pod ram,iba ze by si ju spatne vycentroval(teda zuzana :lol: )

    ale aspon si sa priznal a to bol moj ciel :D

    boto09.06.2005 - 00:38 Trvalý odkaz

    sagy.tn,my vieme co si myslel :wink:
    skus ten pretec, a acer neviem v notebookoch je to len II.CLASS.
    Ja keby som mal dnes kupovat pda kupim hpx4700,ma 4 inches display a to je :cool:
    samozrejme,mna src nahovoril na della x50 V a teraz ma s oldcitom vytacaju,ze mam horsii ppc ako oni ich zltacka loox 720 :x
    na acer podla mna zabudni a ber jeden z vga ,doporucujem hapecko alebo loox ale 718 nie 720.
    je lacnejsi.
    este tu je asuss 730 w ,tie ceny su okolo 19000SK.
    loox 720- az 21-22 l.
    dell x 50v u nas nezozenies, jedine na ebay.com

    sagy09.06.2005 - 03:01 Trvalý odkaz

    Boto ja viem ze PDA acer sa neoplati kupovat.Zaujima ma len cena ferrari edition. Len tak pre info.Acer robi podla mna take low end PDA. Ja PDA kupovat nejdem.Som s mojou Rx3715kou spokojny .keby mal vga a usb host tak by bol pre mna dokonaly. 4700ku ma kamos a zda sa mi moc velka ale to je vec zvyku. Inac na HPcka som tu zatial nepocul ziadnu kritiku ;)
    A stou kartou budem musiet este porozmyslat.Som nevedel ze sundisk je taka bieda.

    Mate niekto k pda aj GPS modul?

    da sa nikde u nas na nete objednat ta brando folia?

    Lubos Polc09.06.2005 - 03:25 Trvalý odkaz

    ja mam gpcf gps od haicomu... je super ale kvoli tomu ze som nasiel delove zariadenie tomtom go 700 chcem cf gps predat.. nemas zaujem?

    Odoslany z mobile device

    sagy09.06.2005 - 13:09 Trvalý odkaz

    Sorac je nemam CF slot takze si mozem piskat.Ale kamos ma iPAQ 4700 tak sa ho mozem spytat.Co xces za to?

    Profile picture for user oltcit@orangemail.sk

    oltcit09.06.2005 - 13:21 Trvalý odkaz

    da sa nikde u nas na nete objednat ta brando folia?

    www.heso-com.sk

    Trnava =zastupenie Sunnysoftu na SK(Brando Ultra Clear =333Sk)

    Marian09.06.2005 - 14:31 Trvalý odkaz

    Ja mam teraz na skusku Acer N35, dnes idem pre Apacer SD 1GB na mapy (stoji 2.600,-), pretoze TomTom City Maps su sialene velke, GPS funguje spolahlivo, asi minutu trva kym si nacita druzice (zatial priemerne 4 - 9) a potom fachci bez zadrhelov. Vyhodou toho Acera, ze je to jednoduche pda, ktore v baleni obsahuje vsetko prislusenstvo potrebne na pohodlne pouzivanie pda ako navigacneho systemu...

    sagy09.06.2005 - 14:39 Trvalý odkaz

    na acer sa mi paci ze za slusnu cenu(myslim ze ta n35 okolo 9tis) je k tomu komplet GPS. Kde sa da kupit ta 1GB sd card za 2600?

    Lubos Polc10.06.2005 - 11:45 Trvalý odkaz

    ma to este aj externu antenu na asi 2m kably. . .
    Zaplatil som za to 5,500sk a chcel by som za to 4,500sk. . .Vela?

    Odoslany z Nokia 6230

    Kriak2412.06.2005 - 13:06 Trvalý odkaz

    Boto ja viem ze PDA acer sa neoplati kupovat.Zaujima ma len cena ferrari edition. Len tak pre info.Acer robi podla mna take low end PDA...
    Low ako low. Podla toho ako to beries. Ked som kupil n30, stala nieco malo nad 8litrikov (funglac). Podla ceny low-end. Mal ale BT a hlavne USB host. Ostatni vyrobcovia sa v tej dobe mohli klzat. A za tu cenu... Slape spolahlivo, akurat by som privital silnejsiu baterku. V tom low-ende by som vobec problem nevidel. Najvacsia slabina Aceru na Slovensku ( v Cechach je situacia uplne ina - no co uz, na Slovensku sme vzdy par krokov - alebo rokov - pozadu) je podpora. Myslim tym hlavne predaj prislusenstva. Dnes by som ale urcite kupoval nieco s VGA. Ale urcite s USB hostom. Bez toho "by uz nemoch".