Nokia Lumia 1320 - orezaná 1520-ka s dlhou výdržou

  • jarpo 25.03.2014 - 11:41

    Zdá sa mi to, alebo ste zmenili nadpis článku? :) Ináč, tie tlačidlá už mohli naozaj podsvietiť, za to si zaslúžia kritiku

  • Marián Petrík25.03.2014 - 11:56 Trvalý odkaz

    to škrípanie vaničky je asi len u tohoto testovaného kusu, lebo v iných recenziách som sa s tým nestretol. mne osobne najviac prekáža ten obrovský displej. preto súhlasím s autorom s odporučením na lumiu 925.

    Dejvo25.03.2014 - 13:55 Trvalý odkaz

    Cena onedlho za chvíľu padne dole a potom to pre ľudí čo chcú za prijateľnú sumu slušný smartphone s veľkým dislepjom bude dobrá voľba. Pri iných recenziách som si nevšimol, že by kritizovali kryt/vaničku, tak hádam to nebude plošná chyba. A nepodsvietenie predných tlačidiel je síce mínus, ale myslím si, že zanedbateľné. Viac ma mrzí len predná VGA kamera.

    Richard Hombauer25.03.2014 - 15:22 Trvalý odkaz

    Zmenu nadpisu sme uskutočnili kvôli jeho dĺžke. Nech je na titulnej stránke Fony.sk poriadok. Ďakujeme za pochopenie.

    ondrakomous25.03.2014 - 17:12 Trvalý odkaz

    nokia dela poctivy masiny, 925 foti v noci bezkonkurencne, lepsi fotky jsem z mobilu nevidel, krome 1020, ale ta je o 50% drazsi a uz to je takovej divnej klon fotaku a mobilu. co nepochopim, proc dali u neodnimatelne baterie odnimatelny kryt, to je trosku preslap, taky se obavam, ze vrzani vanicky neni u jednoho vadnyho kusu, ale je to proste normalni blba fyzika, kdyz das neco pohyblivyho na neco pevnyho, zakonite se to musi hybat, kor kdyz to je "odnimatelny", casem se to vykvedla a muzou tam byt specialni hacky nebo nejaky nacvakavani ,nepomuze nic, stejne to nikdy nebude dokolany jak unibody. to se mi kolikrat stalo, ze sem koupil novej mobil pomalu za desitku a pak si reknes, "ty vole, dal sem za to desitku a vrze to jak starej rozmrdanej gauc", to te fakt dokaze nasrat. nokia odjakziva delala kvalitni konsrukce, nez prisel mkrvosoft a vymyslel tyhle "cool" zlepsovaky, jako s winskama 8 a tou grafickou "cool" nastavbou, kde nemuzes najit pomalu ovladaci panely. to je vysledek prace manazaru, kteri se vznasi nekde v oblaccich a vymysli tyhle kraviny, ktery jsou normalnim lidem prd platny. ty dejvo, za sedmicku ty klavesy musi svitit az do nebe, dyt je to lehce modifikovana 625, do dvou mesicu ji mame na 200eurech.

    Dejvo26.03.2014 - 09:22 Trvalý odkaz

    A práve kvôli tej cene som jej ochotný odpustiť aj tie nepodsvietené tlačidlá.

    peter28.03.2014 - 17:14 Trvalý odkaz

    Tento telefón mám týždeň.
    Môj zatiaľ nevŕže. Podsvietenie tlačidiel mi moc nechýba už som si zvykol.Jediné čo ma mrzí je lokálna navigácia.Výdrž batérie super.

    ondrakomous28.03.2014 - 19:38 Trvalý odkaz

    kvoky, to je obecne znamej fakt, ze zacina vrzat osmy den.

    jarpo28.03.2014 - 20:43 Trvalý odkaz

    Jasné Ondro, aj u nás to už čvirikali vrabce na streche...

    peter28.03.2014 - 20:49 Trvalý odkaz

    ondro keď myslíš ... uvidím časom ,potom dám vedieť.

    Ale doteraz ma ešte žiadna nokia nesklamala preto som ešte iný mobil ani nemal

    ondrakomous28.03.2014 - 21:50 Trvalý odkaz

    jo, nokia je vpohode, akorat mi prijde jako uchylarna davat barevny vymenny kryty na pevnou baterku, ale to uz sem myslim psal. jinak good foun. jak rikam o 100euro min a unibody a du do nej. kvorky, mezi nama nema to ani KarlaCajzla, takze te myslim docela dobre oskubali, pac ja bych ho za ty prachy teda chtel!

    peter29.03.2014 - 06:44 Trvalý odkaz

    Ondro ja som vedel do čoho idem - na normálne fotenie mám zrkadlovku nikon -ale pri dobrom svetle som veľmi spokojný aj s tým čo tam je,len to treba vedieť

    ondrakomous29.03.2014 - 08:56 Trvalý odkaz

    takze tobe nevadi, ze si za ten telefon zaplatil X set euro a neumi ani poradne fotit, setrit se musi, ale nesmi se setrit moc, to si potom koupi jen blbec, nic proti tobe. nakup telefonu absolutne nesouvisi s tim, jestli mas doma nikon, pac fakt dobrej fotograf musi mit dobrej fotak porad u sebe a dobrej fotak na mobilu je kolikrat k nezaplaceni, musis delat momentky, abys nevypadl ze cviku, k tomu nebudes vole nosit 15kg camera bag na zadech. jedinej duvod, proc si dneska lidi kupujou porad nokie je prave KarlCajzl, zbytek je oskubany kure. Dyt ty dlazdickovy omalovanky neumi ani clash of clans, to jenom Elop zase slibuje, za instagram sme se modlili pomalu dva roky! uvedu priklad, kvoky, jako nechci ti kazit radost, ale mrkni se vobcas na heureka.sk samsung s3, cena od 220euro.

    peter30.03.2014 - 19:39 Trvalý odkaz

    Tak teda Nikon nosím so sebou skoro stále a nevadí mi to .a čo sa týka toho Samsungu nikdy s neho také fotky nedostaneš ako zo zrkadlovky a ani zo žiadneho iného mobilu aj ked je s Carl Zeiss optikou. A za druhé kedže mi už v decembri končil paušál tak som nejaký telefón zobrať musel kedže som nechcel paušál rušiť takže mňa osobne stála Lumia 1320 65€. a to je myslím super cena.

    peter30.03.2014 - 19:44 Trvalý odkaz

    Ondro samozrejme plnú cenu by som za ten telefón nedal už keď tak 1520 keby som mal dať viac peňazí.

    Pavol Guráň02.06.2014 - 14:00 Trvalý odkaz

    Zdravím, takže mám tento telefón už asi dva tyždne, tak napíšem moje postrehy. Možno niekomu pomožu. Mal som a ešte aj mám Samsung Galaxy SII, ale chcel som niečo s väčšou uhlopriečkou, tak som si povedal, že to risknem a vezmem si Nokiu 1320 s Windows Phone. V skratke ma veľa vecí príjemne prekvapilo a veľa vecí dosť zaskočilo. Keďže som už bol dlho zvyknutý na Android, tak som sa obával, či WP nebude sklamaním a myslím, že ani nie je. Síce mi chýba pár obľúbených aplikácii a niektoré veci sú podľa mňa riešené kúsok nelogicky, ale to nejdem hodnotiť, nakoľko čakám na WP 8.1. Takže najskôr, čo ma potešilo. Za príjemnú cenu mám veľký a príjemný displej (niekomu sa nemusí páčiť a chce fullHD rozlíšenie, ale ja som s displejom úplne spokojný) dlhú výdrž (neviem síce, ako sú na tom novšie Andorid zariadenia, ale teraz na Nokii ťahám už tretí deň bez nabitia, čo sa mi na Samsungu nikdy nestalo, ale reálne zvládne tento telefón dva dni bežného používania pri tak veľkej batérii) V istom zmysle je ďalším plusom WP. Je rýchly, dobre sa s ním pracuje a chýbajúce aplikácie nie sú až takou tragédiou, ako sa to niekedy prezentuje. Čo sa týka fotoaparátu, tak Samsung bol s 8mpix samozrejme lepší, ale tento určite nehodnotím ako tragédiu. Dá slušné fotky a samozrejme to nie je zrkadlovka, či lepši kompakt. Plus sú aj aplikácie od Nokie a niektoré sú vážne dobré. Tých plusov je viac a je na každom človeku, čo sa mu páči a čo nie, ale teraz prejdem k záporom. Konšturkcia. Možno som náročný, lebo Samsung Galaxy SII bol v tomto smere skvelý, ale v tomto pokazila Nokia podľa mňa čo sa dalo. Áno, niekto bude mať iný názor, či možno lepší kus, ale podľa mňa je to katastrofa. Stále niečo puká, pri silnejšom stlačení sú to vážne nepríjemné zvuky. Pri vkladaní nabíjačky sa telefón vo vaničke posunie nahor. Jeden pán v recenzii napísal, že radšej použil leukoplast, čo som okamžite riešil aj ja, je to kúsok lepšie, ale od dokonalosti to ma poriadne ďaleko. Ďalšia nepríjemnosť je podľa mňa Gorila Glass 3. Vždy si vyberám telefón s tvrdeným sklom a v tomto smere bol Samsung s Gorila Glass 1 dokonalý. Žiadne škrabance, proste krásny displej aj po dvoch rokoch. A tu? po týždni jemneho zaobchádzania škrabanec asi 4mm pod displejom. To je už podľa mňa vrchol. Dalo by sa popísať viac, ale asi to nemá zmysel, nakoľko má vyjsť WP 8.1.

    DoubleG02.06.2014 - 15:31 Trvalý odkaz

    S gorilla glass plne suhlasim. Od generacii ku generacii je to len horšie a horšie. Mal som N8 s gg1 a pri nesetrnom používa, t.j kluce vo vrecku, polozenie displejom nadol a podobne, tak to sklo vydržalo ozaj vela. Teraz pri L925 a vyslovene setrnom pouzivani je vidno škrabance uz po 5 mesiacoch pouzivania (ako tahy palca po displeji, tj. verikalne a horizontálne škrabance). Ked to tak pôjde ďalej, tak to pri GG4 vidím na kelimok od jogurtu.

    ondrakomous03.06.2014 - 10:35 Trvalý odkaz

    nevidim duvod proc prechazet z n8

    Brankooo03.06.2014 - 11:44 Trvalý odkaz

    Ja som presedlal na Lumiu 1020... a poviem ze som stale viac a viac spokojny :) velmi krasne fotky, v podpore sa lepsia ako ma par drobnosti co mi dost vadi ale nie natolko aby som ju menil... co sa tyka skla... chranene nechranene, folia je folia...

    ondrakomous03.06.2014 - 19:23 Trvalý odkaz

    n8 je lepsi jak tvoje 1020, na ni nemusim mit zadny priblbly folie, je nerozbitna, pancerovy kryt, sklo nerozbitny, nejvic cool symbian, posledni poctivy smart od nokie, nemenil bych.

    DoubleG03.06.2014 - 19:51 Trvalý odkaz

    Ked po nej tak tuzis, predam ti ju. To je dovod prečo ju ešte vlastnim. Nik to uz nechce a je jedno hoc aký dobrý mobil to je ;)

    ondrakomous03.06.2014 - 20:43 Trvalý odkaz

    vidis u meho predpredchoziho prispevku symbian logo, pouzij priste mozek, usetris mi cas, dik.

    DoubleG04.06.2014 - 00:06 Trvalý odkaz

    Nabuduce si, prosim, usetri cas pisat vobec hoc co mimo temy. Pomoze to nielen tebe, ale aj tym, ktori sa chcu vecne podielat na diskusii. Dik

    ondrakomous04.06.2014 - 13:24 Trvalý odkaz

    dyt to je jasne k teme, n8 je lepsi jak 1020,920,925,1320,1520. Specialne pro tebe gg skla sulej od ery mrkvosoftu, folie na display neuznavam