Microsoft Lumia 550 - alternatíva k lacným androidom

  • Labutikrk 04.02.2016 - 12:50

    Veľmi dobrá recenzia. Ďakujem. Vadili mi biele popisy na obrázkoch, ťažko sa čítajú, čierne by boli najlepšie. Zaujímavé, že sa Vám, Matej, vyskytli problémy s Obchodom a inštaláciou aplikácií. Ja síce nemám W10M, ale na 8.1 všetko funguje. Je pravda, že aplikácie by mohli byť kvalitnejšie. Dúfam, že sa to zmení. Na 5 Mpx fotoaparát pekné snímky, akurát im trochu chýbajú farby. Fotili ste s HDR alebo bez?

  • julo04.02.2016 - 14:47 Trvalý odkaz

    Výborná recenzia, akurát by ma zaujímalo či sa chytáte urobiť aj na Lumiu 640 LTE?? Ďakujem

    rtg04.02.2016 - 14:57 Trvalý odkaz

    Tie sluchadla asi nie su v baleni, ze? Lebo vyzeraju samsungacky... :)

    Borland04.02.2016 - 17:43 Trvalý odkaz

    Pekna recenzia. Skoda WIN10 a rovnakych chyb.

    Richard Hombauer04.02.2016 - 18:23 Trvalý odkaz

    rtg, v baleni sa, zial, nachadza len nabijacka s pevnym kablom.

    matoe04.02.2016 - 18:34 Trvalý odkaz

    duro8, 640ka je uz skoro rok stara...ak ta zaujima nieco konkretne, pokojne napis, pouzivam ju s W10 uz par mesiacov.

    gsmarena04.02.2016 - 18:49 Trvalý odkaz

    jj duro 8 cudujem sa aj ja ze na 550ku recenziu spravia a na ovela zaujimavejsi a predavanejsi model 640 nie.. :)

    Matej Krajčovič04.02.2016 - 20:43 Trvalý odkaz

    U mňa nie je bezproblémový ani store na desktopových Windows, aj keď s WIN10 je to lepšie.

    Aplikácia fotoaparátu v nových Lumiách (rovnako ani 950 XL) nemá možnosť prepínania HDR on/off, softvér ho aktivuje automaticky, keď uzná za vhodné :) Podľa toho, čo som čítal by to však mal zmeniť update.
    http://allaboutwindowsphone.com/flow/item/21190_Force_HDR_coming_soon_t…

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne04.02.2016 - 21:37 Trvalý odkaz

    HDR? Nove Lumie nemaju Rich Capture ? Na 930 mi to ide v poslednom builde v pohode. A je to lepsie ako klasicke hdr, najma zmena intenzity blesku je genialna featura. Cudujem sa ze ju neukradli Samsung alebo Apple.

    julo05.02.2016 - 09:30 Trvalý odkaz

    Ako si sa dostal k W10? Mne zatiaľ neponúka aktualizáciu na W10....a ako si spokojny s W10...beži všetko bez problemov ako na 8.1? A koľko ti ostalo volneho disku vo fone?

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne05.02.2016 - 09:54 Trvalý odkaz

    Zapojil sa do Windows Insider programu, preview verzie su dostupne viac ako rok. Za seba mozem povedat ze mobilne 10tky sa mi pacia; otravny je mailovy klient kvoli absencii zlucenej postovej schranky, pomale nacitaanie stranok v edge. Potesia prehladnejsie nastavenia, lista prepinacov, vseobecne prijemnejsi vizual.

    Ray Ben05.02.2016 - 10:32 Trvalý odkaz

    Wayne - neviem či myslíš toto, ale združiť poštu sa dá aby si všetky maily dostal do jedného priečinka. Dokonca si tam môžeš určiť ktoré kontá chceš združiť. Čo sa týka edge-u, u mňa na 1320 funguje dobre. Načítanie trvá max. 1-2 sekundy. Mňa skôr hnevá to, že každú webstránku otvorí v novom okne, ďalej ma štve že keď dám tlačítko späť tak apku nezavrie, ale uloží ako by na lištu pre multitasking. Hry nejak nehrávam, jedine FIFU 2015 a môžem povedať vo W10 sa mi rýchlejšie pripojí k serveru takže aj to otvorí skôr. Čo sa týka obchodu, funguje dobre až na takú maličkosť že keď príde naraz viacero aktualizácií na aplikácie tak ich sťahuje všetky naraz, ale to sa dá vyriešiť pause-om všetkých aplikácií a manuálne ich púšťať po dvoch naraz. Čo sa týka rýchlych prepínačov v recenzii, osobne si myslím že sú dobre riešené napr. oproti Sony M4 kde keď roluješ prvýkrát tak ti ukáže iba notifikácie a žiadne prepínače, rolovať treba aj druhýkrát kde ti ukáže len tých pár čo si tam nastavil a rolovať musíš aj tretí krát aby si videl všetky. No otrava.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease05.02.2016 - 10:48 Trvalý odkaz

    Keď roluješ dvoma prstami hneď si na skratkách, ale uznávam - jednoduchšie je použiť jeden prst. Ideálne by bolo zhora notifikácie, zdola skratky. Ale i tak to má každý droid mierne inak. Lenovo prvý ťah notifikácie+5 skratiek+jas a nemusím ťahať z horného okraju, ale kdekoľvek na displeji (aj cez ikony). Navyše vždy sa to dá launcherom (o.i.) zmeniť.. ..aj o tom je Android.

    Nightmare05.02.2016 - 10:55 Trvalý odkaz

    nj napriklad na HTCckach a M9 potiahnem prstom mam notifikacie potiahnem dvomi som v skratkach...na Honore 6 zas musim jednym prstom a som v notifikaciach tu musim zas prejst prstom dolava aby som bol v skratkach :)
    s Mentalom suhlasim tak by to bolo lepsie myslim ze Sony sa o take nieco pokusa neviem presne teraz

    matoe05.02.2016 - 10:57 Trvalý odkaz

    Ako vravi Wayne, cez Windows Insider.. Vsetko bezi bez problemov, urcite krok k lepsiemu.

    Ray Ben05.02.2016 - 13:10 Trvalý odkaz

    mental - Primárne fungujem na WP, takže o tej možnosti som nevedel. Práve z toho dôvodu som kúpil M4 aby som nestratil úplne prehľad čo sa týka systému android. Keby to Sony nebolo kazové od prvého dňa ako som z krabičky vybalil možno by som sa s ním stihol zoznámiť. Štyrikrát bol v servise za 4 mesiace kým mi ho zo servisu už nevrátili.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne05.02.2016 - 13:44 Trvalý odkaz

    rayben dik za tip, samanil som s tym okolo vianoc a bol som dost zlostny z toho, skusim na to pozriet este raz.

    Ray Ben05.02.2016 - 14:24 Trvalý odkaz

    Neni zač. To ti akurát neviem povedať, od ktorej verzie je to dostupné, no v tej poslednej to určite je a nájdeš to tam ako sa spravujú kontá, ale to ti asi zbytočne hovorím :-)

    Labutikrk05.02.2016 - 19:50 Trvalý odkaz

    Matej, mal som na mysli Rich Capture samozrejme. Ospravedlňujem sa. Nedá sa vypnúť?
    Wayne, tiež som uvažoval nad Insiderom, ale asi by mi vadili spomínané chyby, nedoladenie a podobne. Rád by som si stiahol systém, ktorý možno nebude bohatý na funkcie, ale ktorý je stabilný. Dúfam, že to Microsoft splní a funkcie prídu v Redstone.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne06.02.2016 - 01:47 Trvalý odkaz

    Mas pravdu rayben, aktualizoval som a nasiel som. Konecne moja najvacsia vycitka od pociatkov insider buildov bola eliminovana \o/. Hm, asi v Nokii povetram trosku primarnu SIM, co to bude zac, s poslednou aktualizaciou. Som zvedavy. Zamrzi stale nemoznost zvolit si zvukovy vystup pri nahravani videa, takze zatial ziadne dolby s W10/L930. :( A zvysok... uvidime..

    julo06.02.2016 - 16:14 Trvalý odkaz

    Radšej počkám na update W10 na 640-tku, keď mi už ponúkne mobil, predpokladám, že už by to malo byť čoskoro....

    Pavol Pavučko06.02.2016 - 17:10 Trvalý odkaz

    no tak to sa asi načakáš ale lepšie si počkať nech to doladia ale vytvárať Windows 10 mobile viac ako rok presnejšie asi rok a pol je dosť veľa